0 212 470 06 59
Anasayfa / Halı Yıkama Neden Önemli?

Halı Yıkama Neden Önemli?

Halı Yıkama Sağlık Açısından Neden Önemli?

Halı yıkama firmaları içinde en iyi halı yıkama hizmeti sunan Küçükçekmece Halı Yıkama olarak hazırladığımız yazımızı beğenerek okuyacağınızı tahmin ediyoruz. Halınızın derinlerine gizlenen mikropların sağlığınız açısından ne denli tehdit oluşturduğunu anlamak için içeriğimizi okuyabilirsiniz. Toz, kir, evcil hayvan tüyleri, insan saçı, deri döküntüleri ve gözle görünmeyen daha birçok mikroorganizma için halınızın dipleri en iyi gizlenme alanıdır. Peki halınızı düzenli olarak yıkatmak gerçekten önemli midir? Halılarınızın düzenli olarak profesyonel bir halı yıkama fabrikası tarafından yıkanmasının sağlığınız açısından faydalarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Halı Yıkama Neden Önemli?

Halı Yıkama Neden Önemli?

Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı halı, yüzlerce hatta belki binlerce lira vererek satın alınan oldukça değerli bir parçadır. Halınızın profesyonel bir temizlik şirketi tarafından düzenli olarak temizlenmesi, halınızın iyi durumda kalmasını sağlayarak daha uzun bir kullanım ömrü sunar ve harcadığınız parayı korur.

Düzenli Vakumlama

Halınıza rutin olarak bakım yapmak, halınızın kirlenmesini geciktirecek ve daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır. Halıya düzenli olarak vakumlama yapmak, halı yüzeyinde biriken kir ve diğer kalıntıları gidermek için oldukça etkili bir yoldur. Ancak tam anlamıyla halı temizliği için yalnızca vakumlama yetmez; halının dibinde yer edinmiş mikroorganizmaları ve inatçı lekeleri çıkarmak için Sefaköy halı yıkama firmamız gibi profesyonel halı yıkama işlemi yapan bir halı yıkama hizmeti almanız gerekir. Halınızın görüntü ve dokusunu ilk günkü haline kavuşturduğumuzu görünce çok şaşıracak ve temiz halınızı misafirlerinize göstermekten gurur duyacaksınız.

Halıdaki Kötü Kokuları Gidermek İçin Profesyonel Halı Yıkama

Halıdaki kötü kokular da sizi en az bakteriler kadar rahatsız edebilir. Öncelikle halıdaki kokuları gidermek için bilinen en basit yöntem olan sarkıtma yöntemiyle halınızı bir gün boyunca balkondan sarkıtarak havalandırabilirsiniz. Eğer bu yöntem sonuç vermediyse yaklaşık iki su bardağı suya yarım çay bardağı sirke ve bir çay bardağı karbonatı ekleyerek elde edeceğiniz çözeltiyi, halının kötü koku yayan kısımlarına bir bez yardımıyla hafifçe bastırarak uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı halıyı ıslatacak kadar fazla dökerseniz, halının daha kötü kokmasına sebep olabilirsiniz.

Alerjen ve Zararlı Bakteriler

Düzenli halı yıkama; halılarınızda bulunan alerjen, toz akarları ve sağlığınızı tehdit eden tüm mikroorganizmaları uzaklaştırarak sağlığınıza zarar vermesini engeller. Halının dipleri alerjen ve bakteriler için mükemmel bir üreme alanıdır ve ailenizin sağlığını tehlikeye atan sonuçlar doğurabilir. Özellikle küçük çocuklarınız, evde barındırdığınız evcil hayvanlarınız ya da evinizde yaşayan birinin alerjik astımı varsa, yılda en az dört kez ya da kullanım sıklığına bağlı olarak daha fazla profesyonel halı yıkama yapılması gerekmektedir. Halkalı halı yıkama firmaları içinde en iyi anti-bakteriyel halı yıkama hizmetini sunan firmamız bu konuda size en iyi sonucu verecektir.

Yakamoz Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Yün Halı Yıkama

Detaylar

Antik Halı Yıkama

Antik Halı Yıkamada Garantili ve Rakipsiz Fiyatlar

DETAYLAR

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı Yıkama İçin Bize Ulaşın!

Detaylar
0 212 470 06 59